Rüzgar ağaçları

NL Mimarlık 2006 yılından beri gelişmekte olan rüzgar enerjisi teknolojisiyle ilgili fikir geliştirmekle meşgul olmakta ve en son geldikleri noktada Rüzgar Çiçeği adını verdikleri bir ürün geliştirmişlerdir.

Her türlü rüzgar ve türbülansı yakalayan düşey eksenli türbin teknolojisi gelişti ve daha etkin bir hale geldi. NL Mimarlığın Rüzgar Çiçeği bir New York firması olan Urban Green Energy tarafından üretilmekte olan 4 kW Eddy türbinlerini kullanıyor ve 3 ya da 12 li türbin grupları oluşturuyor. Bu rüzgar ağaçları

enerjinin kullanılacağı yerlere yerleştirilir, çok az ses üreten ürünün rüzgara   yönlendirilmesine ihtiyaç yoktur.

Rüzgar Çiçekleri mobil telefon ve diğer kuleler, cadde ve sokak lambaları, hatta sanatsal heykeller gibi kentsel peyzajla kolaylıkla entegre edilebilir. Rüzgar Çiçekleri yada düşey eksenli türbinler arka bahçemize, kentin yüksek yapıların çatısına de kolayca yerleştirilirken çok az yer işgal ederler ve oldukça etkin çalışabilmektedirler. Sözü edilen türbinler yani rüzgar enerjisi; çatılardaki solar sistemlerle birleştirilmek ve birlikte kullanılmak yoluyla daha da fazla hayatımızın içine girebilir durumdadırlar.  designboom.com dan alınmıştır.

Parkta rüzgar çiçekleri

 

Yazlıklarda, tatil köylerinde rüzgar çiçekleri

 

Binaların üstünde rüzgar ağaçları

Rüzgar ağaçları” te bir düşünce

Bir cevap yazın