Rüzgar türbini; sessiz, sakin!

Eğer Manhattan misali bir şehirde temiz enerji işi başlatmak isterseniz kentsel çevre için neredeyse özel ürünler tasarlayarak başlamak durumundasınız. Urban Green Energy firması sadece şehirdeki çatılar için özel olarak tasarlanmış yeni bir rüzgar türbini tanıttı! Kesinlikle modern şehir sakinleri için yapılmış, sessize yakın çalışabilen Eddy GT türbini; dinamik şehir ortamında her türlü rüzgarı ve yerel türbülansları yakalayan, dikey bir eksen üzerinde dönen rüzgar teknolojisinin ulaştığı şık bir noktasıdır.

Eddy GT 1 kilovat üretim oluşturmak için sadece 4 metre kare bir alan kullanır – güneş panelleriyle aynı üretim miktarını elde etmek için, New York, Londra ve İstanbul gibi büyük şehirlerde bulunması oldukça pahalı olan yaklaşık 40 metre kare kadar alan gerekir. Türbin başına belli bir yatırım yaparken, Urban Green Energy firmasının Genel Müdürü Nick Blitterswyk halen California’da uygulanan gibi teşviklerin dünya üzerinde yaygınlaşacağını ve ülkeye göre 5-10 yıl arasında değişen yatırımın geri dönüşüm zamanlarının daha düşük değerlere geleceğini düşünüyor.

Eğer San Francisco bulunuyorsanız, güneş paneli ve rüzgar enerjisiyle çalışan Sanya sokak aydınlatma ürünlerini, UGE rüzgar türbinlerini ise Cleveland, Ohio gibi yerlerde binaların çatılarında ya da evlerin bahçelerinde görebilirsiniz.

Oldukça yeni ve genç bir firma olan UGE ürünleri bugün için 50 ülkede pazara sunulmuş ve gezegenimizin temiz enerji ihtiyacına yaygın bir çözüm oluşturma iddiasındadır. inhabitat.com dan alınmıştır.

  1. Pingback: Kendi elektriğini üretme devri… | KarbonKale

  2. Mehmet SARI diyor ki:

    Bu rüzgar tribünün fiyatı ne kadar acaba bir evin çatısına kurulacak şekilde saatte 1 kw enerji üretebilecek ölçüde olaının güneş enerjisi ile birlikte ortalama hibrit sistem maliyetini yazabilir misiniz? Evlerin çatısına kurulum yapılan sisteme devlet desteği ve hibesi varmı dır? Bizi bilgilendirmenizi bekler saygı ile selamlarım.

    mehmet sarı, Gaziantep

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir